TRY  
Türkçe  

Kiralama Koşulları

KİRALAMA SÜRESİ

kiralamalarda tam gün (24 saat) üzerinden hesaplama yapılır. Sözleşme üzerinde belirtilen araç çıkış tarih - saati ile dönüş yapacağınız tarih – saat arasında ekstra saat farkı olmaması gerekir. Araç iadesinde 2 saate kadar olan gecikmelerde herhangi bir ücret talep edilmez. Ancak 2 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira bedeli tahsil edilir.

UZUN SÜRELİ KİRALAMALAR

Uzun süreli kiralama için minimum süre 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için +90 530 281 49 39 numaramızdan Bizleri arayabilirsiniz.

ARAÇ TESLİM ALMA - ARAÇ BIRAKMA

24 saat kesintisiz hizmet veren Adana Turkuaz Araç Kiralamada dilediğiniz gün ve saatte aracınızı teslim alabilirsiniz.

SÜRÜCÜ BELGESİ - KULLANIM YAŞI

Araç kiralamak için 21 yaşını doldurmuş ve en az 1 yıllık B sınıfı ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. Orta sınıf araçlar için 25 yaş ve 2 yıl, üst sınıf araçlar için 27 yaş ve 3 yıl şartı aranmaktadır.

EK SÜRÜCÜ

Aracı, kiralayan şahıs dışında başka bir şahsın kullanabilmesi için o şahsa ait ehliyet bilgilerinin Kira Sözleşmesine eklenmesi gerekmektedir. Kira sözleşmesinde adı geçmeyen kullanıcı tarafından meydana gelebilecek herhangi bir kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz olur ve hem sözleşmede adı geçen şahıs hem de aracı kullanan şahıs ayrı ayrı müştereken sorumlu olur. Kira sözleşmesine eklenen ikinci şoför için kira bedeline ek olarak 25 (yirmi beş) TL ücret alınmaktadır.

KİLOMETRE KULLANIM LİMİTİ

Araçlar günlük 300 km ile sınırlıdır. Kilometre aşımı durumunda her 100 km için 30,00-TL ek ücret tahsil edilir.

İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Turkuaz Araç Kiralamadan yapacağınız rezervasyonlarda iptal talebinizi belirtmeniz yeterlidir. Ön ödemeli rezervasyonlarınızda da yapmış olduğunuz ödeme herhangi bir kesinti olmadan 24 saat içinde iadesi yapılmaktadır.   

TEK YÖN ÜCRETİ

Aracın bir şehirden alınıp başka şehirde teslim edilmesi durumunda tek yön ücreti tahsil edilir. Ücret, aracı aldığınız şehir ile bırakacağınız şehir arasındaki uzaklığına göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için ofisimizle irtibata geçebilirsiniz.

KULLANILMAYAN GÜNLERDE ÜCRET İADESİ

Kira sözleşmesinde belirtmiş olduğunuz dönüş tarihinden daha erken dönüş sağlamanız durumunda kullanmadığınız gün/günlerin ücret iadesi kesintisiz şekilde tarafınıza yapılmaktadır.

KİRALAMA SÜRESİNİN UZAMASI

Kiralama sürenizin “Kira sözleşmesi”nde belirtmiş olduğunuz dönüş tarihini aşması durumunda tahsil edilmesi gereken tutar, sözleşme üzerinde belirtilen tutar üzerinden hesaplanarak tahsil edilir.

ÖDEME ŞEKİLLERİ

Toplam kiralama tutarı kiralamanın başında kiralayan kişinin adına düzenlenmiş kredi / banka kartıyla yapılır. Başkasının adına kredi / banka kartıyla ödeme yapılamamaktadır. Kredi / banka kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekir. Kiralayan kişi dilerse ödemeyi nakit de yapabilir. Yurt dışından gelen misafirlerimiz döviz üzerinden de ödeme yapabilmektedirler. Ayrıca kiralayan kişi ödemeyi dilerse şirket hesabımıza havale / EFT olarak da yapabilmektedir. (havale / EFT işleminin kiralama işleminden önce gerçekleşmesi gerekmektedir.)

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HUSUSLAR

Yakıt, köprü,otoyol ücretleri, trafik cezaları ile ek sigortalar, tek yön ücreti, bebek koltuğu gibi ekstra talepler fiyatlara dahil değilidir.

YOL YARDIM

Aracın arızalanması veya herhangi bir teknik sebepten dolayı çalışamaz hale gelmesi durumunda şirketimiz tarafından en kısa sürede ikame araç tahsis edilir.

EK ÜRÜN VE HİZMETLER

Bebek koltuğu, Navigasyon, Kar zinciri gibi ek ürünleri satın almak istiyorsanız lütfen rezervasyon yaptırırken belirtiniz. Ürünler stoklarla sınırlıdır.  Ek ürünlerin fiyatları şu şekildedir;

  • Navigasyon 20 TL
  • Bebek koltuğu 20 TL
  • Kar Zinciri 20 TL

OTO KİRALAMA FİYAT VE KOŞULLARI İLE TARİFEDE BELİRTİLEN ARAÇ TİPLERİNİ ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR.

TRAFİK CEZALARI

Türkiye'deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120 km. , şehirlerarası yollarda 90km. ve şehiriçlerinde ise 50km. hıza izin vermektedir. Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç bırakıldıktan sonra Adana Turkuaz Araç Kiralamaya ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı ile kiracıdan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.

ARAÇ FİLOSU En uygun fiyatlarla en kaliteli araç kiralama hizmeti!

ÜYELİK İŞLEMLERİ Hemen ücretsiz üye olun, rezervasyon takibini kolayca yapın!

EKSTRA SEÇENEKLER Rezervasyonun ekstraları ile sürüşünüzü kolay ve güvenli yapın!

BİZE ULAŞIN Her türlü soru ve sorununuz için bize hemen ulaşabilirsiniz!

https://www.turkuazcar.com/ © 2024 - Tüm Hakları Saklıdır -